top of page

Oluline info!

Enne fotosessiooni aja broneerimist palun üle lugeda oluline info, mis hoiab ära hilisemad arusaamatused  ning säästab meie mõlema aega. Tegutsen peamiselt Tallinnas ning minuga võid tulla pildistama õue, interjöörstuudiosse. Esmalt soovitan Sul tutvuda minu käekirjaga- pilte leiad Facebookist, Instagramist.

Stuudios pildistamisel kasutan Tallinna rendistuudioid ( River, Tulbi, Colibri), mille stuudio broneeringu tasu 20- 40.-, mis tuleb tasuda kohe ning tühistamisel ei tagastata.

Piltide kasutamine.

Mõnikord soovin kasutada tehtud pilte ka oma portfoolios ja sotsiaalmeedias. Täielikult privaatsele sessioonile lisandub 25.- palun teavita mind sellest enne pildistamist!​

Fotograafi ära märkimine piltide juures  ei ole soovituslik, vaid see on kohustuslik ning tuleneb autoriõiguse seadusest.

Avalikuks kasutamiseks mõeldud pilte ei ole lubatud üle töödelda või lõigata enda äranägemise järgi.  Pildid on mõeldud isiklikus kasutamiseks, toodete või teenuste reklaamimiseks tuleb kooskõlastada fotograafiga. Üks näide: oled lasknud teha kauni meigi professionaali juures ning jagad talle pärast fotosessiooni pilte, mida tema kasutab oma firma reklaamimiseks sotsiaalmeedia postitustes, storydes või oma kodulehel. Sellisel juhul tuleb tegevus kookõlastada fotograafiga. Kõikide fotode autoriõigused kuuluvad fotograafile.

Millal ja kuidas saan oma pildid kätte?

Pildid saadan Sulle lingina.  Galerii avaneb Sulle saadetud parooliga. Pilte saad vaadata, jagada, allalaadida tervelt 2 kuud! Pildid teen alati valmis nii kiiresti kui võimalik. Ajavahemik on tavaliselt 3-10 tööpäeva, kui läheb kauem annan Sulle sellest eelnevalt teada. Samal päeval pilte Sulle ei edasta, ka mitte ühte näidispilti, sest see lööb sassi minu töörütmi.

Ära jää hiljaks!

Pildistamisele ära jää hiljaks, kui see nii juhtub, palun anna sellest kohe teada!

Õuesessioonide puhul on ilm heitlik,  seepärast olen paindlik ja võimalusel saame aegu ümber sättida. Sessiooni lükkan edasi vaid siis kui sajab väga tugevat vihma. Kui suvisel ajal soovid pildistada mererannas, siis valguse tõttu ainult õhtused ajad. Õhtul on valgus pehme ja mahe, mis kaunistab Sind palju enam kui terava päiksega tehtud pildid.

Pildistamise
kellaaeg

Õuesessioonide puhul on parim valgus pildistamiseks päikesetõusul, õhtupoolikul või päikeseloojangul. Siis on valgus kõige mahedam ja kaunistab Sind palju enam, kui terav valgus. Kui soovid pildistada mererannas siis ainult pilves ilmaga või õhtupoolikul. Broneerimisel palun arvesta sellega.

Riietus ja
meik.

Vali välja endale mitu meelepärast komplekti, alati võid rohkem kaasa võtta, nii saame kohapeal valida, mida kasutame. Veendu, et riided on puhad ja ilma kortsudeta. Stuudiosse võta kaasa ka kingad.

Soovitan kanda naturaalseid toone- väldi roosat, erksaid toone, liiga kirjud, suured mustrid ei jää pildile kenad. Nii jääd pildile särama Sina, mitte värvitoon!

Veendu ei pildistamise ajal pole taskutes telefoni, võtmeid vms., mis jäävad läbi pükste näha. 

Soovituslik on fotomeik ja kerge soeng. Kaasa võta kamm/hari soengu sättimiseks.  Tuulise ilmaga fikseeri juuksed ohtra lakiga, muidu leiad end kogu sessiooni aeg juukseid sättimas. Pealael olevad turritavad karvad silu palun maha.

Toonid, mis lasevad Sul särada pildistamisel. (1).jpg
bottom of page